Google potwierdza prace nad Android Pay

Opublikowano: 2015-03-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-google-sundar-pichaiDziś na MWC, Sundar Pichai z Google potwierdził, że firma ma w planach uruchomienie własnego systemu płatności mobilnych, który ma konkurować na rynku z usługami Samsunga i Apple.

Google chce, żeby Android Pay stał się ich standardem płatności zbliżeniowych, z którego będą korzystać także inni zainteresowani, integrując system do swoich aplikacji i usług. Nie zastąpi on jednak Google Wallet, a będzie częścią jednej platformy. Przede wszystkim, Android Pay będzie odpowiedzialny za obsługę transakcji w sieci, ale także umożliwi korzystanie ze smartfona z Androidem jako narzędzia do płacenia w wielu punktach sprzedaży, za pośrednictwem modułu NFC. Później ma też wspierać zabezpieczenia biometryczne w postaci m.in. odcisku palca, który posłuży jako potwierdzenie dla przeprowadzanych płatności.

Android Pay zaimplementuje również usługę tokenizacji, w ramach której numer karty płatniczej zostaje przedstawiony w formie zastępczej, jako jednorazowy kod identyfikujący (token), co znacznie zwiększa bezpieczeństwo transakcji, gyż dane karty nie są ujawniane w żadnym momencie dokonywania płatności

Więcej szczegółów na temat nowego systemu płatności mobilnych ma zostać ujawnione w maju, na konferencji Google I/O.

Źródło: Android Authority

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.