Google pracuje nad dwoma smartwatchami z Google Assistant

Opublikowano: 2016-07-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-google-smartwatchW sieci pojawiły się doniesienia, zgodnie z którymi Google ma w planach wydanie własnych smartwatchy z Android Wear i zintegrowanym inteligentnym asystentem.

Zegarki o nazwach kodowych Angelfish i Swordfish mogą zostać wyprodukowane przez samo Google i należeć do rodziny urządzeń Nexus. Oba mają mieć okrągłe wyświetlacze, system Android Wear na pokładzie oraz kompatybilność z Google Assistant, o którym można poczytać tutaj. Większy Angelfish ma się charakteryzować wyglądem podobnym do LG Watch Urbane 2 oraz Moto 360, będzie miał 14 mm grubości i średnicę 43.5 mm. Spekuluje się, że otrzyma modem LTE, GPS i pulsometr.

Swordfish, czyli mniejszy i gorzej wyposażony czasomierz Google’a, ma przypominać Pebble Time Round oraz mieć ekran o średnicy 42 mm i obudowę o grubości 10.6 mm. Ponadto, zegarek ma być zgodny z łatwo wymiennymi paskami należącymi do programu Google MODE.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.