Google przedstawia najlepsze aplikacje na Androida

Opublikowano: 2016-05-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-google-play-awards-2016Google postanowił docenić deweloperów aplikacji na Androida, nagradzając ich dzieła wyróżnieniami w 10 kategoriach konkursu „Google Play Awards 2016”.

Na imprezie I/O 2016, Google uhonorował najlepszych androidowych deweloperów w pierwszej edycji „Google Play Awards”. W przeciwieństwie do Apple, które ocenia aplikacje osobno dla telefonów, tabletów i smartwatcha, Google dokonał prostego podziału na 10 kategorii, w której znalazło się po 5 nominowanych.

Najlepszą aplikacją wybrano Houzz, czyli swoisty dekorator wnętrz i źródło inspiracji na urządzenie domu i ogrodu. Najlepszą grą zostało Clash Royale od twórcy Clash of Clans – firmy Supercell – pokonując Alphabear, Clash of Kings, MARVEL Future Fight oraz Star Wars: Galaxy of Heroes. Google docenił także aplikację Robinhood, która zwyciężyła w kategorii na najlepsze zastosowanie stylistyki Material Design. Z kolei tytuł najbardziej innowacyjnej aplikacji przypadł NYT VR – Virtual Reality.

Pełna lista zwycięzców „Google Play Awards 2016”:

  1. Best Overall app – Houzz
  2. Best Families app – Thinkrolls 2
  3. Best Game – Clash Royale
  4. Best Use of Material Design – Robinhood
  5. Best Use of Google Play Game Services – Table Tennis Touch
  6. Early Adopter – World Around Me
  7. Go Global – Pokomenon Shuffle Mobile
  8. Most Innovative – NYT VR
  9. Standout Indie – Alphabear
  10. Standout Startup – Hopper

Google ujawnił niedawno, że w ciągu ostatniego roku liczba pobrań aplikacji ze sklepu Play sięgnęła 65 miliardów.

Źródło: Android Authority

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.