Google przeniesie Androida na pole wirtualnej rzeczywistości

Opublikowano: 2015-03-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-google-android-vrJak donosi Wall Street Journal, Google tworzy nową wersję Androida, tym razem przeznaczoną dla urządzeń wspierających wirtualną rzeczywistość, jak np. gogle 3D.

Firma rzekomo powierzyła pracę nad projektem kilkunastu inżynierom, którzy mają opracować stosowną technologię, w odpowiedzi na zeszłoroczny zakup Oculus VR przez Facebooka za 2 miliardy dolarów. Android dla wirtualnej rzeczywistość miałby być dystrybuowany na podobnych zasadach, jak wersje na tablety, smartfony i elektronikę noszoną.

Warto wspomnieć, że nie będzie to pierwsze podejście do tej tematyki przez Google, które latem ubiegłego roku opracowało w swoich laboratoriach Google Cardboard. Kartonowe okulary VR firmy z Mountain View są swoistą nakładką na smartfona i wyróżnia je przede wszystkim niska cena w porównaniu do konkurentów (za około 20 dolarów można je zakupić od niektórych producentów). Dodatkowo, jak kto woli, można je sobie według podanej przez Google instrukcji złożyć samemu/ej.

news-google-cardboard-vrZa nowym projektem stoi Clay Bavor oraz Jemery Doig. Ten pierwszy jest częściowo odpowiedzialny za wspomniane tekturowe gogle. Na razie ciężko wyrokować, czy pomysł internetowego giganta wypali. Jedno jest pewne – rok 2015 zapowiada się na rok wirtualnej rzeczywistości. Biorąc pod uwagę, że większość dużych koncernów, jak Microsoft, Sony, Samsung czy HTC bierze udział w batalii o ten rynek, nie mogło tutaj zabraknąć Google.

Źródło: Wall Street Journal

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.