Google reguluje ceny minimalne w sklepie z aplikacjami

Opublikowano: 2015-11-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

news-google_play_store-2Po wprowadzonych niedawno podwyżkach maksymalnych cen aplikacji w Google Play, Google dostosował ceny minimalne dla każdego z 17 krajów objętych zmianami. Na liście znalazła się też Polska.

W ubiegłym miesiącu Google zmienił górny limit cen, jakie mogą żądać deweloperzy za swoje produkty w sklepie Play. Dla naszego kraju ustalono maksymalny poziom 1337 zł. Teraz firma z Mountain View przyjrzała się minimalnej stawce, która do tej pory wynosiła 99 centów za aplikację, co w przypadku Polski przekładało się na kwotę w wysokości 2.99 zł. Nowy cennik jest znacznie atrakcyjniejszy – twórcy mogą wycenić programy na 45 centów, czyli 1.79 zł. Nie znaczy to jednak, że od dziś nastąpi spora obniżka w Google Play Store. Głównym założeniem zmian jest zapewnienie deweloperom większej elastyczności cenowej i możliwość lepszego dopasowania oferty dla danego kraju.

Źródło: Android Developers

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.