Google rezygnuje z dalszej produkcji Nexusa 5

Opublikowano: 2014-12-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-lg-nexus5-produkcjaFirma poinformowała o zakończeniu produkcji smartfona wyprodukowanego przez LG. Sprzedaż modelu będzie jednak przez jakiś kontynuowana.

Rzecznik prasowy Google potwierdził, że produkcja Nexusa 5 została zakończona dodając – „Gdy już znikną, to na dobre. Radzimy zatem, żeby nabyć je jak najszybciej”. Nie zdarzy się jednak sytuacja, że z dnia na dzień model ten zniknie ze sklepowych półek. Firma zamierza zadbać o to, żeby do końca pierwszego kwartału nie było problemów z zakupieniem urządzenia.

Google usunął jakiś czas temu czerwoną i białą wersję Nexusa 5 ze swojego sklepu. W tej chwili jedynie czarna wersja smartfona (zarówno w wariancie z 16 GB, jak i 32 GB pamięci) jest dostępna w Google Play, a czas dostarczenia produktu od momentu jego zamówienia wynosi maksymalnie 2 dni robocze. Poza tym urządzenie ma być nadal dostępne w takich sklepach jak Flipkart, Amazon, czy eBay.

LG Nexus 5 charakteryzuje się przede wszystkim niemal dwukrotnie niższą ceną niż w przypadku Nexusa 6 od Motoroli. Oferuje przy tym wysoką wydajność i świetnej jakości ekran. Mimo to nie ustrzegł się kilku znaczących wad, jak chociażby bardzo słaby czas pracy na baterii i przeciętny aparat.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.