Google stawia na szybki Internet

Opublikowano: 2014-09-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #plotki #pozostali operatorzy #Internet mobilny

news-google-fiber-1Koncern Google chce rozwinąć swoją działalność w roli dostawcy szybkiego Internetu. Zatrudnił do pomocy Dennisa Kisha, jednego z byłych szefów firmy Qualcomm.

Kish ma zastąpić Milo Medina, który do tej pory kierował w Google zespołem zajmującym się budową usług dostarczania przez koncern szybkiego dostępu do Internetu. Kish był jednym szefów firmy Qualcomm, znanej wielu użytkownikom między innymi jako producent procesorów do smartfonów.

Wspomniana usługa szybkiego dostęp do sieci nosi nazwę Google Fiber i na razie jest oferowana zaledwie w kilku miastach w Stanach Zjdnoczonych – między innymi w Kansas City i Provo w stanie Utah. W najbliższych planach jest rozszerzenie zasięgu Google Fiber o Austin w Teksasie, a w ciągu kolejnych miesięcy gigant z Mountain View zamierza objąć swoim szybkim Internetem kolejne 34 miasta w USA.

Połączenia z siecią oferowane przez Google są realizowane w technologii światłowodowej i w założeniach mają osiągać przepustowość 1 Gb/s, czyli około 100 razy większą niż dostępne dzisiaj w większości łącza szerokopasmowe. Jednak jako dostawca Internetu Google będzie miał na terenie Stanów Zjednoczonych silną konkurencję, między innymi w postaci firmy AT&T, która dzisiaj dominuje na amerykańskim rynku telekomunikacyjnym.

Źródło: Digits

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.