Google szykuje nową drogę rozwoju linii Nexus

Opublikowano: 2016-02-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-google-nexus-5x-6pWedług nowych, nieoficjalnych informacji, Google planuje zwiększyć kontrolę nad urządzeniami z serii Nexus, usamodzielniając się w ich projektowaniu i rezygnując z dotychczasowego modelu współpracy z innymi producentami.

Z informacji przekazanych przez serwis The Information wynika, że CEO Google – Sundar Pichai – zapowiedział znaczące zmiany w polityce dotyczącej smartfonów i tabletów Nexus. Do tej pory każdy z modeli powstawał przy ścisłej współpracy z innymi gigantami branży, m.in. Samsungiem, LG czy ostatnio Huawei. W przyszłości ma się to zmienić, a firma z Mountain View chce przyjąć strategię Apple, czyli odpowiadać za projektowanie sprzętu, jego oprogramowanie oraz dobór komponentów. Oczywiście nadal większość podzespołów pochodziłaby od zewnętrznych producentów, np. Qualcomma, z uwagi na nieposiadanie przez Google zaplecza w postaci odpowiednich fabryk.

W ten sposób koncern miałby równie dużą kontrolę nad Nexusami, jak nad serią urządzeń Pixel. Kolejne smartfony i tablety byłyby w większości tworem Google, które korzystałoby z pomocy partnerów tylko w przypadku dostarczania procesorów, pamięci RAM czy aparatów, oraz składania sprzętów.

Ostatnio jednak pojawiły się doniesienia o nowych Nexusach od HTC, więc póki co nie mamy pewności, który ze scenariuszy okaże się prawdziwy.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.