Google Translate otrzymało znaczącą aktualizację

Opublikowano: 2015-09-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #gry / aplikacje

news-google-translate-aktualizacja-1Google zaktualizowało swoją usługę Google Translate w wydaniu mobilnym. Nowa wersja tłumacza wprowadza szereg poprawek, a także wsparcie dla jednej z istotnych funkcji, która zadebiutuje w Androidzie 6.0 Marshmallow.

Google Translate w edycji 4.3 dla Androida pozwala na szybkie tłumaczenie tekstu z każdego miejsca w systemie. Oznacza to, że chcąc przetłumaczyć konkretny fragment tekstu znajdujacy się w aplikacji, przeglądarce czy dowolnym ekranie w telefonie, wystarczy go zaznaczyć, a tłumacz zrobi za nas całą resztę. Jedynym warunkiem jest działanie Google Translate w tle. Nie trzeba zatem, wzorem poprzednich wersji usługi i systemów operacyjnych, kopiować tekstu, następnie przełączać do aplikacji i wklejać interesującą część, celem uzyskania jej tłumaczenia – wszystko odbywa się „w locie”.

news-google-translate-aktualizacja-2Oprócz tego, Google Translate doczekał się wsparcia dla nowych języków – lista zawiera teraz ponad 90 języków z całego świata. Ponadto wprowadzono kilka innych poprawek, w tym usprawnienie funkcji dwukierunkowego automatycznego tłumaczenia mowy na 40 języków.

Nowa aktualizacja jest już dostępna do pobrania poprzez Google Play, jednak jest mały haczyk. Póki co mogą z niej skorzystać tylko urządzenia działające na Androidzie 6.0 Marshmallow. Do tego systemu dostęp mają aktualnie jedynie deweloperzy.

Źródło: Tech Times

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.