Google uruchamia program wynagradzający wyszukiwanie luk w Androidzie

Opublikowano: 2015-06-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #systemy operacyjne

news-android-zabezpieczeniaOd 2010 roku Google wypłacił ponad 4 miliony dolarów w ramach różnych programów skupionych na poszukiwaniach luk w oprogramowaniu. Dziś firma wystartowała z kolejną inicjatywą, tym razem obejmującą system Android.

Android Security Rewards to nowy program Google, w którym każdy, kto odkryje błędy w systemie operacyjnym Android, ma szansę zarobić nawet do 38 tysięcy dolarów. W przypadku odnalezienia prostej luki można z kolei otrzymać nagrodę w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Ogólnie wysokość wypłaty zależy od paru czynników, przeważnie odpowiedniego udokumentowania, ale i ilości włożonej pracy oraz skali błędu. Nie wystarczy tylko zgłosić problem. Deweloper, który odkryje lukę, musi opracować dla niej m.in. rozwiązanie i tzw. exploit, czyli program mający na celu wykorzystanie błędu w oprogramowaniu.

Google chce zatem zapłacić tyle, ile jest koniecznie, celem zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa swojej platformy. Warto wspomnieć, że firma z Mountain View ma również takie programy jak Chrome Reward i Patch Reward.

Źródło: The Next Web

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.