Google winny nadużywania swojej pozycji na rynku

Opublikowano: 2015-09-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #problemy / awarie

news-google-rosja-1Rosyjska Federalna Służba Ochrony Konkurencji i Konsumentów orzekła, że Google nadużywa swojej pozycji na rynku, forsując własne usługi i aplikacje ponad rozwiązania innych firm. Internetowy gigant z Mountain View otrzyma w ciągu następnych dni wszelkie szczegóły orzeczenia, wraz z ewentualnymi instrukcjami dotyczącymi rozstrzygnięcia sprawy.

Cała sytuacja wyszła na jaw po wniesieniu oskarżenia przez Yandex – firmę, która jest właścicielem największej rosyjskiej wyszukiwarki internetowej. W efekcie, krajowy regulator konkurencji przyjrzał się sprawie i doszedł do wniosku, że Google narusza prawo praktykami monopolistycznymi, umieszczając swoje usługi i aplikacje w systemie Android. Przez to, że firma instaluje w niemal wszystkich androidowych urządzeniach autorską wyszukiwarkę, Yandex zauważył drastyczny spadek aktywności użytkowników w jego własnej wyszukiwarce i ich stopniowe przesiadanie się na Google Search.

Za niecałe dwa tygodnie Google otrzyma szczegóły decyzji i będzie musiał dostosować się do zaprezentowanego wyroku, którym może być wysoka kara pieniężna lub nakaz wycofania zawartych w Androidzie rozwiązań. Nie jest to jednocześnie jedyne oskarżenie, jakie zostało wniesione przeciw Google w ostatnim czasie – firma może zapłacić około 1.4 miliarda dolarów, w związku z rzekomym manipulowaniem wynikami wyszukiwania.

Źródło: SlashGear

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.