Google wycofuje Nexusa 5 z oferty

Opublikowano: 2015-03-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

img-lg-nexus5-5Google poinformował o zakończeniu sprzedaży smartfona, który przestał być już dostępny w oficjalnym sklepie internetowego giganta. Firma jednocześnie zamierza większą uwagę skupić na modelu Nexus 6.

Nie powinno być to większym zaskoczeniem. W grudniu zeszłego roku pojawiła się informacja, że Google zaprzestaje produkcji stworzonego przy współpracy z LG flagowca. Dowiedzieliśmy się też, że sprzedaż modelu będzie kontynuowana przez jakiś czas, najprawdopodobniej tylko do końca pierwszego kwartału. Oczywiście nie oznacza to, że smartfona nie będzie można już nigdzie nabyć. Niektórzy operatorzy i część sklepów nadal ma go w swojej ofercie, dzięki czemu Nexus 5 nie zniknie całkowicie z rynku przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy.

LG Nexus 5 zadebiutował pod koniec 2013 roku, oferując dobrą specyfikację w atrakcyjnej cenie. Był i w dalszym ciagu jest świetnym urządzeniem dla fanów czystego, niezmodyfikowanego Androida. Przedostatni z flagowców Google przekonał do siebie wielu użytkowników, którzy chętnie kupowali smartfona. Zdobył również przychylność recenzentów z całego świata, co widać po wielu wysokich notach.

Tak czy inaczej, każda era kiedyś dobiega końca i w końcu nadszedł czas na następcę w postaci Motoroli Nexus 6. Świetne podzespoły, ogromny wyświetlacz, ale też wysoka cena to główne jego atrybuty. Przede wszystkim na tym urządzeniu zamierza się teraz skupić Google, starając się przekonać do niego większą liczbę klientów.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.