Google wypłacił już ponad pół miliona dolarów za odnalezienie luk w Androidzie

Opublikowano: 2016-06-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-google-androidRok temu Google wystartował z programem Android Security Rewards, który pozwala poszukiwaczom błędów i dziur w systemie Android zarobić niemałe sumy pieniędzy. Dziś otrzymaliśmy kilka ciekawych statystyk dotyczących tej inicjatywy.

Od momentu startu programu, Google wypłacił ponad 550 000 dolarów za 250 zgłoszeń dotyczących luk w swoim systemie operacyjnym. Pieniądze te trafiły na konta 82 osób, co przekłada się na średnią w wysokości 2200 dolarów na nagrodę oraz 6700 tysiąca dolarów na osobę. Największa suma – 75 750 dolarów – powędrowała do programisty ukrywającego się pod pseudonimem „@heisecode”. Wykrył on 26 znaczących dziur w Androidzie. Ponadto, 15 użytkowników zgarnęło 10 000 dolarów lub więcej.

Dobra wiadomość dla każdego, kto jest gotowy poświęcić czas na znalezienie systemowych błędów jest taka, że Google zamierza zwiększyć nakład finansowy programu Android Security Rewards. Wypłaty za każde udokumentowane zgłoszenie mają być od teraz o 33% większe. Dla przykładu, nagroda za odnalezienie krytycznej luki może wynieść 4000 dolarów (wcześniej 3000 dolarów). Dodatkowo, dostarczenie Google odpowiedniego rozwiązania problemu zagwarantuje kolejne 50% bonusu. Zwiększyła się też maksymalna wartość wynagrodzenia – z 30 000 do 50 000 dolarów.

Źródło: Google, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.