Gruszka: Internet mobilny skutecznie zastępuje rozwiązania stacjonarne

Opublikowano: 2016-08-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-play-gruszkaMobilny Internet przestał być tylko ciekawostką dla wybranych. Każdego dnia korzystają z niego miliony użytkowników, a wraz z ciągłym ulepszaniem, stał się realnym zagrożeniem dla sieci stacjonarnych.

„Dzisiaj mobilny Internet ma olbrzymi zasięg, ten zasięg ciągle rośnie. Wszyscy operatorzy wprowadzają nowe technologie, dlatego staje się również jeszcze szybszy” – powiedział w rozmowie z newsrm.tv Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

Za jego pomocą możemy już nie tylko sprawdzać maila czy media społecznościowe, ale również oglądać filmy bez względu na aktualną lokalizację – w domu, restauracji czy autobusie. Sprawiło to, że mobilny Internet stał zagrożeniem dla sieci stacjonarnych, powoli je wypierając.

„Często jest jeszcze tak, że sieć stacjonarna jest szybsza i bardziej stabilna, jednak Internet mobilny daje nam dużo więcej możliwości, można zabrać go ze sobą, a ciągły rozwój sieci sprawia, że bardzo skutecznie zastępuje rozwiązania stacjonarne. To jest przyszłość” – dodaje Marcin Gruszka.

Klienci coraz częściej wymagają prędkości, stabilności, bezawaryjności, które do tej pory oferowały im sieci stacjonarne. Operatorzy chcąc sprostać tym wymaganiom, dywersyfikują swoją ofertę, wprowadzając różne grupy urządzeń, zarówno tańsze i prostsze, jak i droższe, odpowiadające potrzebom bardziej zaawansowanych użytkowników.

Źródło: newsrm.tv

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.