Gucci i will.i.am ujawniają modnego smartbanda

Opublikowano: 2015-03-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-gucci-will.i.am-smartbandPierwsza inteligentna opaska amerykańskiego piosenkarza – PULS – okazała się sporą klapą. Porażka nie zniechęciła jednak will.i.am do prób podboju segmentu wearables. Teraz, wraz z marką modową Gucci pokazał światu swój kolejny projekt.

Czego można się spodziewać po nowym smartbandzie, którego obie strony zachwalają jako urządzenie łączące „modny wygląd i zaawansowanie technologiczne” i coś, co „jest prawdziwym unikatem na rynku”? Wiele wskazuje na to, że będzie to po prostu odświeżona wersja opaski PULS, która nie zdobyła szczególnie wielkiej popularności wśród ludzi branży i konsumentów.

Od czasu premiery tamtego modelu minęło zaledwie kilka miesięcy. Może twórca wziął sobie do serca słowa krytyki i wraz z tegorocznym, „modowym” smartbandem uda się osiągnąć wyczekiwany sukces, poprawiając wszystkie błędy poprzednika? Tego nie wiadomo. Zarówno Gucci, jak i will.i.am nie pochwalili się wszystkimi szczegółami na temat tego projektu, który na razie jest w fazie prototypu i nie ma nawet oficjalnej nazwy.

news-will.i.am-smartband-pulsW każdym razie, oprócz interesującego wyglądu, opaska będzie w stanie odbierać i nawiązywać połączenia, wiadomości tekstowe, e-maile, a także przechowywać muzykę, mapy oraz kalendarze. Ponadto, ma umożliwić śledzenie aktywności fizycznej użytkownika. Smartband wspiera łączność 3G i powinien być sterowany głosowo. Będzie miał również kamerkę do wideorozmów. Wśród różnej maści sensorów znajdą się w m.in. czujnik temperatury, GPS oraz pulsometr. Co jednak najważniejsze, inteligentna opaska ma pracować niezależnie od smartfona.

Na więcej informacji zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać. Will.i.am już teraz jest jednak pewien, że na rynku elektroniki noszonej pełnej konkurencyjnych urządzeń, to właśnie jego oferta będzie najlepszą.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.