Hearthstone po koreańsku, czyli jak grać w karciankę w trakcie służby wojskowej

Opublikowano: 2015-10-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-hearthstone-karty-1Dla zapalonych fanów gier takich Hearthstone, dzień bez choćby jednej partyjki jest dniem straconym. Będąc jednak na służbie wojskowej, trzeba się do tego szybko przyzwyczaić, chyba, że znajdzie się odpowiednią alternatywę. Tak jak pewni młodzi Koreańczycy.

W Korei Południowej każdy mężczyzna w wieku od 18 do 35 lat musi stawić się na służbie, która trwa mniej więcej 21 miesięcy. Osoby, które namiętnie grają w gry raczej muszą pożegnać się ze swoim hobby na dłuższy czas. Jednym z bardziej wciągających tytułów, w który aktualnie bawi się miliony graczy, jest Hearthstone. Produkcja Blizzarda to kolekcjonerska gra karciana, oferująca niezliczone godziny dobrej rozrywki i sprawiająca masę frajdy. Wymaga też przy tym strategicznego myślenia i sporej dozy cierpliwości.

Taką cierpliwością, jak i niesamowitą pasją do gry wykazała się grupa młodych Koreańczyków, którzy aby uprzyjemnić wielomiesięczną służbę wojskową, stworzyli własną wersję Hearthstone’a, rysując wszystkie karty dostępne w grze na kartkach papieru, wyciętych w odpowiednie prostokąty. Do tego kilka kostek do gry, symulujących RNG (generator liczb losowych; w Hearthstone termin ten odnosi się do zdarzeń losowych i przypadków) i wszystko gotowe.

Źródło: własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.