Hiszpański Vodafone z prawdziwym 4G

Opublikowano: 2014-10-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali operatorzy #Internet mobilny

img-4glteadvanced-1Operator uruchomił LTE Advanced w kilku hiszpańskich miastach i bez wyrzutów sumienia może nazywać swoją sieć 4G.

Technologia umożliwia transmisję danych z prędkością do 300 Mb/s i jest dostępna w Madrycie, Barcelonie oraz Walencji. Kolejne pięć miast (Sewilla, Bilbao, Malaga, Saragossa i La Coruna) zostanie objętych zasięgiem w grudniu 2014. Aktualnie operator wykorzystuje częstotliwości 1800 MHz oraz 2600 MHz, ale od stycznia 2015 będzie też używane pasmo 800 MHz.

Vodafone do końca tego roku planuje 100% pokrycie zasięgiem LTE wszystkich miast, które mają powyżej 25 tys. mieszkańców. Jednak nawet dziś operator informuje, że jego LTE dociera do ponad 767 hiszpańskich gmin.

Źródło: Telegeography

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.