HP zwolni do 30 tysięcy pracowników

Opublikowano: 2015-09-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-hp-zwolnienia-1Od 2012 roku cięcia kadrowe firmy doprowadziły do utraty stanowiska aż 55 tysięcy osób. Teraz HP ogłosiło swoje plany dotyczące restrukturyzacji, w wyniku których pracę straci kolejne 25-30 tysięcy pracowników.

Zwolnienia, które będą kosztować firmę 2.7 miliarda dolarów, są wynikiem podzielenia HP na dwa oddzielne podmioty – HP Inc., które zajmuje się komputerami PC i drukarkami oraz HP Enterprise, oferującemu usługi i oprogramowanie (m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa i technologii w chmurze) do klientów korporacyjnych. To właśnie drugie ramię amerykańskiego przedsiębiorstwa zredukuje liczbę pracowników o nawet 30 tysięcy.

Jak stwierdziła Meg Whitman, CEO HP Enterprise, działania te wyeliminują potrzebę późniejszych restrukturyzacji i chociaż odbiły się one na morale personelu, musiały zostać wprowadzone w życie, aby zamienić HPE w „mniejszą i bardziej skoncentrowaną firmę”, co zapewni bardziej zrównoważoną strukturę kosztów.

Hewlett Packard zatrudnia obecnie około 300 tysięcy pracowników na całym świecie.

Źródło: CNN Money

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.