HTC: Nowy model z Windows Phone

Opublikowano: 2014-08-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #HTC #sprzęt / podzespoły #plotki

news-htc-windows

W ofercie HTC pojawi się kolejny smartfon pracujący pod kontrolą systemu Windows Phone. Jedną z najważniejszych nowości w tym modelu jest obsługa technologii VoLTE.

Od dłuższego już czasu koncern HTC nie wprowadził na rynek nowego smartfona pracującego pod kontrolą systemu Windows Phone (ostatnie były HTC 8X i HTC 8S) – wszystkie ostatnie urządzenia producenta działały z popularnym Androidem.

HTC jest obecnie w trudnej sytuacji finansowej i być może dlatego firma doszła do wniosku, że pora przypomnieć o sobie użytkownikom Windows Phone. Producent poszedł jednak po najmniejszej linii oporu. Zapowiedział premierę (pod koniec września 2014 roku) modelu oznaczonego jako HTC One M8 for Windows, który jest wierną kopią dobrze znanego smartfona HTC One M8, tyle że pracującej pod kontrolą Windows Phone, a nie Androida.

W tej sytuacji nie powinno dziwić, że sercem nowego modelu będzie (tak jak u poprzednika) procesor Snapdragon 801 z zegarem 2.3 GHz, który mają wspierać 3 GB pamięci RAM. Wbudowana pamięć pomieści 32 GB danych, a obraz będzie widoczny na 5-calowym ekranie.

Jedną z najważniejszych nowinek w One M8 for Windows ma być obsługiwanie przez ten model nowoczesnej technologii VoLTE (Voice over LTE). Jest to rozwiązanie, które pozwala na wykonywanie połączeń głosowych poprzez sieć LTE w jakości HD oraz połączeń wideo. Dzięki VoLTE użytkownicy otrzymają także dostęp do nowych usług telekomunikacyjnych związanych z przesyłaniem głosu i danych.

Pozostaje jednak pytanie, czy polscy operatorzy zdecydują się w ogóle na zastosowanie tej technologii – patrząc na kilkuletnią historię wprowadzania na polski rynek platformy HD Voice można mieć wątpliwości. Na razie nie wiadomo, ile One M8 for Windows będzie kosztował po wprowadzeniu na rynek. Trzeba się jednak spodziewać, że cena nie będzie niska.

Źródło: www.htc.com

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.