HTC 10 bez ekranu AMOLED i z mniejszą baterią

Opublikowano: 2016-03-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzęt / podzespoły

news-htc10-7Docierają do nas kolejne przecieki dotyczące HTC 10. Evan Blass informuje, że flagowiec otrzyma wyświetlacz Super LCD 5 i będzie zasilany przez mniejszą niż podejrzewano baterię.

Evan Blass, szerzej znany jako @evleaks, podzielił się kolejną porcją ciekawych informacji na temat zbliżającego się HTC 10. Dowiedzieliśmy się, że w smartfonie nie ujrzymy ekranu w technologii AMOLED, o czym spekulowano od tygodni, ale Super LCD, podobnie jak w zeszłorocznym HTC One M9. Ekran Super LCD różni się od tradycyjnego LCD brakiem przerwy pomiędzy szkłem zewnętrznym a powłoką wyświetlającą. Taki panel charakteryzuje się mniejszą refleksyjnością, lepszą widoczność w pełnym świetle oraz niższym zapotrzebowaniem na energię.

Ponadto urządzenie ma być wyposażone w ogniwo o pojemności 3000 mAh – jest to mniej niż sugerowały wcześniejsze plotki (3500 mAh), ale zarazem o 160 mAh więcej niż w poprzedniku.

Prawdopodobna specyfikacja HTC 10 ma obejmować 5.15-calowy wyświetlacz QHD (1440 x 2560 pikseli), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, slot na kartę microSD, port USB typu C oraz aparat 12 Mpix UltraPixel.

Premiera HTC 10 ma się odbyć w kwietniu.

Źródło: GSMArena, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.