HTC 10 znika z oferty T-Mobile USA

Opublikowano: 2016-08-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-htc-10Problemów HTC ciąg dalszy. Zaprezentowany w kwietniu tego roku smartfon HTC 10 został wycofany ze sprzedaży przez amerykański oddział T-Mobile.

Flagowiec był dostępny w ofercie operatora od 18 kwietnia do 20 lipca – wtedy też pojawiły się (nigdy nieuzupełnione) braki magazynowe. Co więcej, ślady po HTC 10 całkowicie zniknęły ze strony T-Mobile i choć część salonów może nadal go oferować, większość wyprzedała swoje egzemplarze i nie spodziewa się kolejnych dostaw.

Decyzja o wycofaniu smartfona została prawdopodobnie podjęta na podstawie jego kiepskiej sprzedaży spowodowanej m.in. wysoką ceną. Warto zaznaczyć, że podobny los spotkał BlackBerry Priv, który gościł w ofercie T-Mobile jedynie przez niecałe 5 miesięcy, po czym zniknął w równie tajemniczych okolicznościach.

Sytuacja jest o tyle niepokojąca dla HTC, że HTC 10 nie jest dostępny u innych amerykańskich operatorów, jak np. AT&T. Wygląda więc na to, że starania firmy i na ogół dobre recenzje urządzenia nie przekładają się na oczekiwany sukces sprzedażowy.

Źródło: Android Police

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.