HTC - 41% wzrostu przychodów we wrześniu

Opublikowano: 2016-10-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki

news-htc-1HTC przedstawiło wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku.

Przychód HTC za ostatni miesiąc wyniósł 417.9 miliona dolarów (9.3 miliarda nowych dolarów tajwańskich), co oznacza wzrost względem sierpnia o 41%, a w skali roku o 31.3%. Cały trzeci kwartał firma zakończyła przychodem równym 22.23 miliarda nowych dolarów tajwańskich, czyli o 18% wyższym niż kwartał wcześniej i o 3.9% wyższym w skali rok do roku. Niemniej, łączny przychód z trzech kwartałów 2016 roku spadł o 42% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

HTC nie podało szczegółów sprzedaży swoich produktów. Można jednie przypuszczać, że w dobrych wynikach pomogły, podobnie jak wcześniej, smartfon HTC 10 i gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Warto również dodać, że Tajwańczycy podpisali kontrakt z Google na produkcję smartfonów Pixel oraz Pixel XL.

Źródło: HTC, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.