HTC BlinkFeed doczeka się reklam

Opublikowano: 2015-06-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #gry / aplikacje

news-htc-blinkeed-reklamy-1HTC potwierdził, że w ramach programu pilotażowego, który obejmie użytkowników wybranych krajów, w aplikacji BlinkFeed pojawią się spersonalizowane reklamy.

Aktualnie projekt ma charakter testowy i będzie dostępny jedynie dla użytkowników z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Tajwanu i Chin. Reklamy będą wyświetlane identycznie jak normalne wiadomości, a nie w formie banerów lub wyskakujących okienek. Będą one zawierały treści od samego HTC, jak i partnerów, np. Yahoo, Twitter i Appia – z czasem lista ta ma się powiększać. Warto jednak dodać, że z programu będzie można się wypisać.

news-htc-blinkeed-reklamyWdrożenie reklam w czytniku wiadomości BlinkFeed ma w przyszłości zostać rozszerzone o inne rynki, ale wszystko zależy od przebiegu programu pilotażowego i opinii użytkowników. Ci z kolei mogą mieć pewne wątpliwości co do słuszności umieszczania reklam i innych materiałów marketingowych w swoim smartfonie. Być może HTC również wolałby uniknąć ich implementacji, ale w związku z niezbyt optymistycznymi pod kątem finansowym miesiącami, firma musi szukać dodatkowych sposobów na poprawę sytuacji. Ruch w stronę monetyzacji BlinkFeed może być jednym z nich.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.