HTC chciałoby jak najszybciej zapomnieć o 2015 roku

Opublikowano: 2016-01-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-htc-wyniki-finanseNie jest tajemnicą, że HTC od dłuższego czasu tkwi w kryzysie. Legendarny producent wydał przez ostatnie lata tak świetne smartfony jak m.in. HTC One M7 czy M8, lecz nie szło to w parze z równie imponującą sprzedażą. Mimo to, wydawało się, że przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Nie potwierdzają tego jednak dane finansowe za 2015 rok.

Sprzedaż HTC spadła o ponad 35% w porównaniu z 2014 rokiem. W samym grudniu spadek w skali rok do roku wyniósł grubo ponad 50%. Natomiast biorąc pod uwagę ostatni kwartał, firma odnotowała około 50-procentowy spadek sprzedaży względem 2014 roku. Pociągnęło to za sobą drastyczne zmniejszenie przychodów, które w 2015 roku stanęły na poziomie 3.65 miliarda dolarów (5.64 mld dolarów rok wcześniej). Nie pomógł nawet całkiem udany listopad, w którym HTC zaliczyło najwyższy od pół roku dochód, głównie dzięki niemałemu zainteresowaniu smartfonem HTC One A9.

news-htc-wyniki-2015Zeszłoroczne wyniki tajwańskiego koncernu mogły być jednak jeszcze gorsze, gdyby nie udane pierwsze miesiące, poprzedzające nadejście flagowego HTC One M9, który w dużej mierze przyczynił się do obecnej, nieciekawej sytuacji. Czy 2016 rok będzie lepszy i odmieni los firmy? HTC wierzy, że tak. Wiele zależy od sukcesu debiutujących na rynku w kwietniu gogli wirtualnej rzeczywistości Vive, a także kolejnych smartfonów, mających znacznie odróżniać się od dotychczasowych propozycji.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.