HTC Desire 626 – osiem rdzeni dla mniej zamożnych

Opublikowano: 2015-02-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzęt / podzespoły

news-htc-desire-626-4Istnienie smartfona, który zostanie pokazany na targach MWC 2015, zostało potwierdzone przez chiński urząd certyfikacyjny (TENAA). Przy okazji wiemy też co nieco o specyfikacji i wyglądzie średniaka z linii Desire.

HTC Desire 626 raczej nie zwali nikogo z nóg swoimi podzespołami – jest nieźle, ale raczej standardowo, jak w przypadku urządzeń z tego segmentu. Rozczarowaniem jest wersja systemu operacyjnego, gdyż nie będzie to najnowszy Android Lollipop, a starszy KitKat 4.4, aczkolwiek stosowna aktualizacja powinna się pojawić w niedługim czasie od premiery.

Specyfikacja urządzenia obejmuje pięciocalowy wyświetlacz w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1.7 GHz (prawdopodobnie od MediaTek), 1 GB RAM i 8 GB wbudowanej pamięci na aplikacje i gry (rozszerzalnej przy pomocy kart microSD). Na przedzie znalazła się kamera 5 Mpix, natomiast z tyłu, główny aparat z matrycą 13 Mpix. HTC Desire 626 waży 135 gramów, a jego wymiary to: 146.9 x 70.9 x 8.19 mm (wysokość, szerokość, grubość). Smartfon zapewnia również łączność LTE i jest zasilany przez ogniwo o pojemności 2000 mAh.

news-htc-desire626

Trzeba przyznać, że słuchawka przywołuje na myśl model HTC Desire 826, z tą różnicą, że przedni aparat nie jest umieszczony w samym centrum, tuż nad wyświetlaczem. Ponadto, smartfon ma widoczne, umieszczone na górze i w dole „grille”, gdzie znajdują się głośniki. Innym, wydawać by się mogło, że identycznym urządzeniem jest HTC Desire 620, który został ujawniony pod koniec listopada zeszłego roku. Tak czy inaczej, mimo różnych podobieństw, smartfony te różnią się (mniej lub bardziej) kwestiami technicznymi.

Co do samego HTC Desire 626 – więcej informacji powinno się ukazać już niedługo. O ile zostanie wyceniony na atrakcyjnym poziomie (według różnych źródeł tak ma właśnie być), może być fajną propozycją, o przyzwoitych parametrach. W innym przypadku, raczej nie osiągnie wielkiego sukcesu sprzedażowego na pełnym podobnych smartfonów rynku.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.