HTC Desire Eye – smartfon dla fanów selfie

Opublikowano: 2014-10-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #HTC #sprzęt / podzespoły

news-htc-eye1
HTC zapowiada nowy model telefonu. Konfiguracja zapowiada się imponująco, a perłą w koronie ma być przedni aparat o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem LED.

Wśród osób korzystających regularnie z Internetu nie ma już chyba nikogo, kto nie wiedziałyby, czym są tak zwane selfies, czyli fotograficzne autoportrety robione za pomocą aparatu zamontowanego w przedniej obudowie smartfona.

HTC ma nową propozycję, którą mogą się zainteresować właśnie amatorzy podobnych zdjęć. Mowa o modelu HTC Desire Eye, który według obecnie niepotwierdzonych wiadomości zostanie zaprezentowany przez producenta 8 października 2014 roku. Na razie na temat dokładnej specyfikacji smartfona nie wiadomo wszystkiego, jednak w Internecie pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, jakie będzie on miał podzespoły.

Według spekulacji HTC Desire Eye zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 5.2 cala wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD. Główną jednostką urządzenia ma być czterordzeniowy procesor Snapdragon 801, któremu będą towarzyszyły 2 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono 32 GB pamięci flash.

W kontekście wykonywania zdjęć selfie oczywiście najważniejszym elementem smartfona jest przedni aparat fotograficzny. Według niepotwierdzonych informacji kamera będzie robić zdjęcia w rozdzielczości 13 Mpix, co jest dosyć wyśrubowanym parametrem, jeśli chodzi o aparaty umieszczane na przednim panelu telefonu. Robienie autoportretów komórką HTC ma ułatwiać dioda LED zapewniająca dodatkowe oświetlenie kadru.

Na razie tajemnicą pozostaje cena nadchodzącego smartfona HTC oraz to, czy będzie on dostępny na polskim rynku.

Źródło: Upleaks

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.