HTC inspiruje się Apple – smartfon A9 (Aero) do złudzenia przypomina iPhone’a 6

Opublikowano: 2015-08-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #HTC #sprzęt / podzespoły

news-htc_a9-aero-1Do końca tego roku powinniśmy ujrzeć kolejny, topowy smartfon HTC. Dużo jest spekulacji na temat urządzenia, jego specyfikacji, finalnej nazwy czy designu. Za sprawą najnowszego wycieku możemy zauważyć, że HTC A9 (znany też jako Aero) poszedł w stronę iPhone’a, prezentując niezwykle podobny tył.

Wiele jest w ostatnim czasie zarzutów w stronę HTC o podążanie tą samą drogą, jeśli chodzi o wzornictwo urządzeń. Dość powiedzieć, że ciężko odróżnić HTC One M9 od One M8. Czy to dobrze, czy też źle – kwestia gustu. Tajwański producent zapewnia jednak, że kolejne ich produkty, w tym rzekomy flagowiec HTC O2, o którym zrobiło się głośno tydzień temu, przyniosą spore zmiany. Tymczasem teraz do sieci wyciekły najnowsze fotki przedstawiające smartfona, który swoje istnienie zaznaczał już niejednokrotnie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Chodzi o model nazywany jako „Hero”, później zaś „Aero”, a od niedawna określany mianem A9.

news-htc_a9-zdjecia-1Na zdjęciach widać porównanie tylnych paneli HTC A9 i iPhone’a 6. Podobieństwa? Całkiem spore. Jedyną zauważalną różnicą jest ulokowanie aparatu i diody doświetlającej – przesunięto ją na sam środek. Oczywiście obudowa z plastikowymi liniami anteny nie jest rozwiązaniem należącym do Apple, jednak inspiracja jest aż nadto widoczna i jeśli fotografie są prawdziwe, fani HTC raczej nie będą zadowoleni z kierunku, w jakim poszedł tajwański producent projektując nowego flagowca. Przód urządzenia wygląda natomiast inaczej, ale dość standardowo, choć niestety z racji słabej jakości zdjęcia, ciężko dostrzeć jakieś szczególne elementy.

Przy okazji publikacji tych materiałów nie pojawiły się informacje na temat specyfikacji urządzenia. Póki co wiemy, że HTC A9 (Aero) będzie miał najprawdopodobniej ekran o przekątnej minimum 5.5-cala i rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli), a jego sercem będzie dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20, wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Smartfon ma zadebiutować jesienią tego roku.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.