HTC ma w planach własnego smartwatcha

Opublikowano: 2015-12-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzęt / podzespoły #plotki

news-htc_one_smartwatch-1Większość producentów przekonało się już do elektroniki noszonej i regularnie wydaje nowe produkty z tego segmentu. Dziwić może brak HTC w tym gronie, ale najnowsze doniesienia sugerują, że Tajwańczycy wcale nie odpuścili walki o rynek wearables.

W marcu w trakcie konferencji na MWC w Barcelonie HTC pokazało opaskę fitness o nazwie HTC Grip. Niestety jej debiut został przełożony i najprawdopodobniej nastąpi dopiero w 2016 roku. O ewentualnym smartwatchu niczego się natomiast nie dowiedzieliśmy, choć plotki o tego typu produkcie krążą w sieci od połowy 2014 roku. Co zatem dzieje się z pierwszym zegarkiem firmy? Czy istnieje i kiedykolwiek ujrzy światło dzienne?

Znany z dostarczania przedpremierowych informacji Evan Blass (@evleaks) ujawnił na Twitterze, że już w lutym zaprezentowany zostanie smartwatch HTC One. Z racji tego, że dotychczas większość jego przecieków się sprawdzała, możemy być niemal pewni, że tak właśnie będzie. Wygląda więc na to, oficjalna premiera urządzenia może mieć miejsce na przyszłorocznych targach Mobile World Congress, które odbędą się w dniach od 22 do 25 lutego.

Najnowsze plotki wskazują, że inteligentny zegarek od HTC, znany do tej pory głównie pod kodową nazwą „Halfbreak”, będzie pracował pod kontrolą systemu Android Wear, a jego ekran ma mieć przekątną 360 x 360 pikseli.

Źródło: Android Central

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.