HTC nadal w finansowym dołku

Opublikowano: 2016-03-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-htc-wyniki-1HTC wydało raport finansowy za luty 2016 roku. Wyniki nie są niestety zbyt obiecujące, a uzyskany przychód był o połowę mniejszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Przychód HTC za ostatni miesiąc wyniósł zaledwie 128 milionów dolarów, czyli o 35% mniej niż w styczniu i o 55% mniej niż w lutym 2015 roku (261 milionów dolarów). Jest to najgorszy wynik miesięczny od niemal dekady.

Tajwańska firma stara się jednak zachować optymizm, wierząc w ewentualny sukces w sektorze wirtualnej rzeczywistości. Mają w tym pomóc gogle HTC Vive, które cieszą się ponoć niezłą popularnością w przedsprzedaży. Z dostępnych informacji wynika, że wysoka cena (800 dolarów w USA i 900 euro w Europie) nie przestraszyła konsumentów, którzy w ciągu 10 minut od momentu przyjmowania zamówień zarezerwowali 15 tysięcy sztuk produktu.

Poza tym, duże nadzieje pokładane są w nadchodzącym smartfonie HTC One M10 aka HTC 10, który ma stanowić godną konkurencję dla Galaxy S7 i LG G5.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.