HTC notuje kolejny miesiąc strat. Firma liczy na wirtualną rzeczywistość i smartfona HTC 10

Opublikowano: 2016-04-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-htc-wyniki-1Marzec był kolejnym trudnym miesiącem dla HTC, którego przychody były o 79.3% mniejsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Tajwański koncern osiągnął w marcu tego roku sprzedaż w wysokości 127.57 miliona dolarów, co jest spadkiem o 79.3% w skali rok do roku, a także o 1.34% w porównaniu do lutego. W trakcie pierwszych trzech miesięcy 2016 roku przychody HTC wyniosły łącznie 457.2 miliona dolarów – o 64.31% mniej niż przed rokiem.

Już wkrótce, 12 kwietnia, HTC zamierza zaprezentować swojego najnowszego flagowca – HTC 10. Z dotychczasowych informacji wynika, że będzie się odznaczał m.in. bardzo dobrą jakością dźwięku i świetnymi aparatami. Możliwe, że sprzedaż smartfona pozytywnie wpłynie na wyniki producenta w nadchodzących miesiącach.

Inną nadzieją na poprawę sytuacji firmy są gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, których pierwsze egzemplarze zaczęły trafiać do klientów w tym tygodniu i które w przedsprzedaży przyniosły firmie 12 milionów dolarów w zaledwie 10 minut.

Źródło: HTC, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.