HTC notuje najwyższe od pół roku przychody

Opublikowano: 2015-12-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki

news-htc-wyniki-finanseOstatnie miesiące nie były zbyt pomyślne dla HTC, jednak Tajwańczycy wciąż starają się patrzeć optymistycznie w przyszłość. Jednym z powodów do zadowolenia mogą być najnowsze wyniki firmy za listopad, za którymi stoi ponoć dobre przyjęcie smartfona HTC One A9.

Z ujawnionych danych wynika, że HTC w listopadzie bieżącego roku uzyskało 314.32 miliona dolarów przychodu, co jest równoznaczne z 15-procentowym wzrostem w porównaniu do października, a jednocześnie przekłada się na najwyższą wartość od sześciu miesięcy. W stosunku do listopada 2014 roku jest to jednak spadek aż o 39%. Od początku 2015 roku wypracowane dochody wynoszą z kolei 3.53 miliarda dolarów – w tym przypadku również jest gorzej niż rok wcześniej (o około 33%).

Branżowi analitycy wierzą, że w poprawie wyników ważną rolę odegrał najnowszy produkt tajwańskiej firmy – smartfon HTC One A9, który został zaprezentowany w październiku, a do sprzedaży trafił na początku listopada, m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Podobno cieszy się on niemałym zainteresowaniem, a według prognoz jego sprzedaż w okresie świątecznym powinna być jeszcze lepsza, szczególnie dlatego, że zadebiutuje na kolejnych rynkach. Niestety nie podano dokładnych danych dotyczących liczby sprzedanych egzemplarzy One A9.

Źródło: Digitimes

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.