HTC odświeży One M9?

Opublikowano: 2015-08-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzęt / podzespoły #plotki

img-htc-one-m9-7Znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej HTC planuje wydać w tym roku odświeżoną wersję swojego flagowego modelu One M9 – takie informacje zaczęły krążyć w sieci. Smartfon miałby trafić do sprzedaży w październiku.

Podobno HTC One M9 w uaktualnionej wersji będzie wyposażony w ośmiordzeniowy układ MediaTek Helio X10 o taktowaniu 2.2 GHz lub dziesięciordzeniowy Helio X20, który zastąpi okrytego złą sławą, nagminnie przegrzewającego się Snapdragona 810. Reszta podzespołów ma zostać taka sama: 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, aparat główny 20.7 Mpix z podwójną diodą doświetlającą LED, przednia kamerka 4 Mpix Ultrapixel, 3 GB pamięci RAM, 32 GB wbudowanej pamięci oraz bateria o pojemności 2840 mAh.

O słabej sprzedaży HTC One M9 w dużym stopniu zadecydowały problemy z procesorem od Qualcomma, jak również zbyt duże podobieństwo do zeszłorocznego One M8. Jak się okazało, konsumenci nie są skłonni do wydania niemałej sumy pieniędzy na zakup urządzenia, które poza lepszą specyfikacją, nie ma w zanadrzu zbyt wielu atutów względem poprzednika. Flagowy smartfon tajwańskiego producenta nie sprostał dużym oczekiwaniom i nie pomógł HTC w poprawie obecnej, nieciekawej sytuacji. Czy jego nieco odmieniona wersja cokolwiek zmieni? Jeśli doniesienia się potwierdzą, nowy smartfon powinniśmy ujrzeć po targach IFA w Berlinie, prawdopodobnie w październiku.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.