HTC One A9s - następca One A9 z nieco gorszymi podzespołami

Opublikowano: 2016-09-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzęt / podzespoły

news-htc-one-a9sHTC One A9 był telefonem klasy premium z niezłą specyfikacją, ale i zbyt wysoką ceną. HTC zapowiedziało teraz jego nowszą i w domyśle tańszą wersję One A9s.

HTC One A9s nie jest niestety udoskonaleniem modelu A9. Co prawda producent zachował podobną stylistykę i użył tego samego materiału obudowy (aluminium), jednak smartfon doczekał się kilku niezbyt pozytywnych zmian w podzespołach. Wyświetlacz ma nadal 5-cali, tylko że jest to matryca Super LCD zamiast AMOLED, a rozdzielczość wynosi 720 x 1280 pikseli zamiast 1080 x 1920 pikseli. Inny jest też układ scalony – Snapdragona 617 zastąpiono MediaTekiem Helio P10. Ilość pamięci RAM to w zależności od wariantu 2 lub 3 GB, zaś pamięć wewnętrzna wynosi 16 lub 32 GB.

news-htc-one-a9s-2

Smartfon ma również aparat z matrycą 13 Mpix, czyli o podobnej rozdzielczości jak One A9, jednak jest to nowy sensor z przysłoną f/2.2 zamiast f/2.0 i bez optycznej stabilizacji obrazu. Zmianie uległa także przednia kamera – nie jest to już 4 Mpix w technologii UltraPixel, tylko standardowy, 5-megapikselowy przetwornik z obiektywem f/2.8 i nagrywaniem w Full HD.

news-htc-one-a9s-3Zwiększona została natomiast pojemność baterii – z 2150 do 2300 mAh. Reszta konfiguracji jest identyczna, a więc mamy czytnik linii papilarnych, Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, LTE, NFC, GPS i Androida 6.0.1 Marshmallow z nakładką HTC Sense.

Cena HTC One A9s nie została ujawniona, lecz powinna być zauważalnie niższa niż startowa cena HTC One A9. Premiera telefonu w Polsce odbędzie się w październiku 2016 roku.

Źródło: HTC, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.