HTC One M8s wkrótce zastąpi zeszłoroczny model One M8

Opublikowano: 2015-03-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzęt / podzespoły

img-htc-onem8-3Tajwański producent już niedługo przestanie sprzedawać swojego flagowego smartfona z 2014 roku. W jego miejsce pojawi się zmiennik w postaci One M8s, który zaoferuje prawie identyczne podzespoły.

Jedyną zmianą ma być inny procesor. HTC One M8 ma układ Qualcomm Snapdragon 801, który jeszcze nie tak dawno był absolutną czołówką wśród mobilnych chipsetów. Model z dopiskiem „s”  wyposażony zostanie w ośmiordzeniowego Snapdragona 615, znanego z wielu urządzeń ze średniej półki. Jest to 64-bitowa jednostka składająca się z czterech rdzeni Cortex-A53 taktowany 1.7 GHz i kolejnych czterech z zegarem 1 GHz.

Informacje o odświeżonym One M8 od pewnego czasu krążyły w sieci, a niedawne doniesienia sugerowały, że smartfon będzie się nazywał HTC One M8i. Wygląda jednak na to, że tajwański producent dokonał drobnej zmiany w nazewnictwie. Co najważniejsze, wszystko to zdaje się mieć już oficjalny status, bowiem wiadomość pochodzi od HTC Benelux i dyrektora tego oddziału – Marka Moonsa.

Dokładnych szczegółów odnośnie ceny i daty premiery HTC One M8s wciąż brak, ale spekuluje się, że urządzenie zostanie wycenione na 499 euro.

Źródło: GSMArena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.