HTC One M9 zostanie zaprezentowany już 1 marca?

Opublikowano: 2015-01-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzęt / podzespoły

news-htc-onem9-konceptHTC przygotowuje się do swojej konferencji z okazji targów MWC 2015 w Barcelonie, wysyłając z tej okazji e-mailowe zaproszenia w formie interesującej grafiki, która może skrywać kilka potencjalnych wskazówek odnośnie nowego flagowca tajwańskiego producenta.

Pierwszego dnia marca bieżącego roku, czyli dzień przed planowanym rozpoczęciem targów Mobile World Congress, które maja trwać od 2 do 5 marca, HTC będzie miało swoje własne show poświęcone…no właśnie, czemu? Odpowiedź na to pytanie może (ale też nie musi) skrywać się w zaproszeniu wysłanym mediom z okazji tego wydarzenia. Można być pewnym, że tego dnia zostanie zaprezentowany nowy smartfon (smartfony?) producenta. Będzie nim prawdopodobnie HTC One M9 (znany również jako Hima), może też jakaś inna niespodzianka. A co wiadomo na temat flagowej „słuchawki” HTC?

Jak się okazuje, stosunkowo wiele. Smartfon ma mieć 5.5 calowy ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli), 3 GB pamięci RAM, główny aparat ma mieć 20.7 Mpix, przedni zaś aż 13 Mpix. Wewnątrz ma się także znaleźć ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810, a za grafikę będzie odpowiadać układ Adreno 430. Kontrolę nad całością sprawować będzie Android 5.0 Lollipop, standardowo z nakładką HTC Sense w wersji 7.0. Energii urządzeniu dostarczy bateria o pojemności 2840 mAh – wydaje się to nieco mało jak na taką bestię, niewykluczone jednak, że telefon zostanie lepiej zoptymalizowany pod katem oszczędzania mocy.

MWC_FInalPrzechodząc do wspomnianego na początku zaproszenia, spekulacji jest kilka. Napis „utopia in progess” na grafice według niektórych oznacza, że samo urządzenie może przyjąć nazwę HTC Utopia. Brzmi dziwnie? Zapewne tak, ale są jeszcze inne, ciekawsze domniemanie. Zdaniem części osób tak skondensowany, ściśnięty napis również skrywa tajemnice. Dwie literki „O” mogą sugerować zastosowanie podwójnego aparatu z tyłu – informacja ta przewijała się w niektórych plotkach z zeszłego roku. Na pewno nie zabraknie innych pomysłów i rozszyfrowywania pozornie zwykłego zaproszenia w najbliższych dniach. HTC powoli podnosi napięcie związane ze swoimi nowymi produktami. Wypada jednak uzbroić się w cierpliwość. Za kilka tygodni wszystko zostanie wyjaśnione.

Tegoroczne MWC zapowiada się bardzo ciekawie i może przynieść premiery/prezentacje wielu nowych urządzeń, w tym długo wyczekiwanych produktów Samsunga, Sony, czy LG – odpowiednio Galaxy S6, Xperia Z4 i LG G4. W najbliższych tygodniach należy się spodziewać jeszcze większego podgrzewania atmosfery przed targami.

Źródło: Engadget

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.