HTC Sailfish - specyfikacja techniczna nowego Nexusa

Opublikowano: 2016-06-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzęt / podzespoły #plotki

img-lg-nexus-5x-2W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat jednego z przygotowywanych smartfonów linii Nexus. Urządzenie o kodowej nazwie „HTC Sailfish” ma być następcą LG Nexus 5X i właśnie poznaliśmy jego przewidywaną specyfikację.

Z doniesień serwisu Android Police, który powołuje się na wiarygodne źródło, wynika, że nadchodzący Nexus produkcji HTC nie będzie flagowym modelem i prawdopodobnie uplasuje się na tej samej półce co ubiegłoroczny LG Nexus 5X. Na wyposażeniu ma się znaleźć 5-calowy wyświetlacz Full HD (1080 x 1920 pikseli), czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2.0 GHz, 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej oraz bateria o pojemności 2770 mAh.

Nad ekranem znajdziemy aparat 8 Mpix, z kolei na tylnym panelu umieszczony zostanie przetwornik z matrycą o rozdzielczości 12 Mpix. W tym samym miejscu znajdzie się też czytnik linii papilarnych. Poza tym, z dostępnych informacji wiadomo, że smartfon ma mieć m.in. Bluetooth 4.2, port USB typu C oraz głośniki umiejscowione na spodzie obudowy.

Źródło: Android Police

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.