HTC walczy z kryzysem – szykują się cięcia kadrowe

Opublikowano: 2015-08-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-htc-problemy-1HTC dokona restrukturyzacji, która ma doprowadzić do zmniejszenia ponoszonych kosztów. Firma ogłosiła, że jednym z celów trwającej od dłuższego czasu walki ze słabnącą sprzedażą smartfonów są cięcia kadrowe, które obejmą 15% pracowników z placówek na całym świecie.

Na koniec marca tego roku HTC zatrudniało 15 685 osób, zatem pracę straci ponad dwa tysiące z nich. Zdaniem CEO koncernu – Cher Wang – taka reorganizacja ma za zadanie pomóc wyjść z działalności poza branżę smartfonów, a do tego potrzebna jest elastyczna i dynamiczna organizacja, aby wykorzystać nadarzające się okazje w innych biznesach, chociażby wirtualnej rzeczywistości i produktach z ciągłym dostępem do Internetu (np. elektronika noszona). W tym celu powstaną również nowe oddziały oddelegowane do pracy nad tego typu rozwiązaniami.

HTC uważa, że redukcja zatrudnienia zmniejszy koszty operacyjny o około 35%, a dalsze kroki mające poprawić aktualną sytuację potrwają do pierwszego kwartału przyszłego roku.

Źródło: The Verge

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.