HTC zainteresowane tworzeniem smartfonów z Firefox OS

Opublikowano: 2015-01-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły #plotki

news-htc-firefox-osFirefox OS nie jest szczególnie popularną platformą dla urządzeń mobilnych, czego dowodem jest raczej słabe zainteresowanie systemem wśród producentów. Mozilla stara się wyjść nieco z cienia swoich konkurentów. Czy pomoże im w tym HTC?

Jak podaje @upleaks, HTC pracuje nad przeniesieniem Firefox OS do niektórych urządzeń w swoim asortymencie, choć zgodnie ze źródłem nie wiadomo obecnie, czy firma zamierza zrobić to w celach testowych (sprawdzić, z jakim odzewem spotkają się takie smartfony) czy może planuje ruszyć z masową produkcją. W zeszłym roku HTC zaczęło produkować tanie smartony, oparte na układach MediaTek, celem większego urozmaicenia swojej oferty. Możliwe więc, że tym razem tajwański koncern spróbuje swoich sił z systemem od Mozilli. Wydaje się jednak, że jest to porywanie się z motyką na słońce i rzeczywistość dość szybko może zrewidować te śmiałe i poniekąd ryzykowne plany.

W tej chwili na rynku nie ma zbyt wielu producentów, którzy tworzą smartfony z systemem Firefox OS. Spośród najbardziej znanych warto wymienić: LG, ZTE, Huawei i Alcatela. Większość urządzeń z „liskiem” należy do niskiej półki cenowej i są skierowane na rozwijające się rynki, do osób, które po raz pierwszy korzystają ze smartfona. Tak naprawdę, jedynym wyróżniającym się urządzeniem opartym na tym OS-ie jest LG Fx0, mający całkiem niezłe podzespoły i bardzo oryginalną obudowę. Smartfon kosztuje jednak dosyć sporo i jest dostępny tylko w Japonii.

Źródło: upleaks

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.