HTC zakończył produkcję Nexusa 9

Opublikowano: 2016-05-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-nexus9HTC ogłosił zaprzestanie produkcji tabletu Nexus 9. Urządzenie pozostanie do kupienia w ograniczonym nakładzie jedynie w sklepie producenta oraz u niektórych sprzedawców.

HTC Nexus 9 nigdy nie okazał się równie dużym sukcesem jak jego poprzednik – Asus Nexus 7. Główną winą można obarczyć cenę tabletu (399 dolarów), która znacznie odbiegała od standardów serii Nexus, a która w przypadku wspomnianego Nexusa 7 (199 dolarów) okazała się strzałem w dziesiątkę. Urządzenie prezentowane było jako konkurent iPada Air 2 i miało kilka mocnych kart przetargowych w postaci np. wysokiej wydajności, dobrego ekranu czy przyzwoitego, jak na pojemność baterii (6700 mAh), czasu pracy na jednym ładowaniu. Niemniej, problemy z przegrzewaniem i oprogramowaniem w połączeniu z wysoką ceną przesądziły o losie Nexusa 9.

W zeszłym miesiącu tablet został wycofany z oficjalnego sklepu Google. Wciąż nie doczekaliśmy się również jego następcy i nie wiadomo, czy zmieni się to w tym roku.

Źródło: CNET

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.