Huawei - 28.3 miliona smartfonów w 1Q2016

Opublikowano: 2016-07-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-huawei-p9-infoHuawei dostarczył na rynek w I kwartale 2016 roku 28.3 miliona smartfonów. Jest to około 65% więcej niż przed rokiem, co pozwala producentowi wierzyć w osiągnięcie zamierzonego celu.

W 2015 roku Huawei sprzedał ponad 100 milionów smartfonów na całym świecie, co przełożyło się na 7.4% udziału i wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca w rynku, tuż za Samsungiem i Apple. Plany Chińczyków są jednak znacznie ambitniejsze – w ciągu pięciu lat chcą oni przegonić konkurencję i zasiąść na fotelu lidera. Początek tego roku zwiastuje kolejną poprawę wyników, o czym świadczy dostarczenie na półki sklepowe 28.3 miliona smartfonów w I kwartale. Huawei ogłosił również, że w ciągu pierwszych sześciu tygodni dostępności, flagowe modele P9 i P9 Plus rozeszły się w nakładzie 2.6 miliona egzemplarzy.

Producent nadal celuje w sprzedanie około 140 milionów smartfonów w 2016 roku, ucinając niedawne spekulacje o obniżeniu prognozy sprzedażowej.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.