Huawei Ascend GX1 zapowiedziany – zaoferuje ekran zajmujący prawie cały przedni panel

Opublikowano: 2014-12-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-huawei-ascend-gx1Huawei oficjalnie zaprezentował i wypuścił na rynek swojego nowego smartfona, należącego do średniej półki urządzeń. GX1 charakteryzuje się bardzo dużym wyświetlaczem i ma być jedną z lepszych propozycji w swojej kategorii cenowej.

Huawei Ascend GX1 ma sześciocalowy ekran IPS o rozdzielczości 720p, który zajmuje ponad 80% frontowego panelu, przypominając pod tym względem wysokiej klasy model Ascend Mate7. Ramki są stosunkowo cienkie, co powinno spodobać się wielu użytkownikom. Oprócz tego, smartfon wyposażony został w wydajny, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 z zegarem o taktowaniu 1.2 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia dzięki czytnikowi kart microSD. GX1 ma tylną kamerę 8 mpix i przedni aparat 2 mpix. Konstrukcja została również wyposażona w dwa sloty na karty SIM i zapewnia wsparcie dla NFC oraz LTE. Całość uzupełnia bateria o pojemności 3500 mAh i system operacyjny Android 4.4 KitKat. Smartfon ma wymiary 161 x 84.5 x 9.2 mm i waży 173 gramy.

Smartfon można już zakupić w Chinach, gdzie kosztuje około 255 dolarów. Niedługo powinien również zadebiutować w innych krajach.

Źródło: AndroidCentral

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.