Huawei Mate 9 - najwierniejsza kopia Galaxy Note 7

Opublikowano: 2016-10-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-mate9-note7Evan Blass opublikował na Twitterze zdjęcia rzekomo przedstawiające smartfon Huawei Mate 9. Z informacji wynika, że ma on być dostępny w dwóch wersjach. Jedna z nich łudząco przypomina samsungowego Note’a 7.

Gdzie kończy się niewinna inspiracja a zaczyna bezczelne kopiowanie? Takie pytanie można zadać patrząc na najnowsze grafiki prezentujące nadchodzącego Mate’a 9. Model z zakrzywionym ekranem wygląda niemal identycznie jak niefortunna nowość Samsunga, czyli Galaxy Note 7, ale także podobnie do Galaxy S7 edge. Dostrzegli to również użytkownicy Twittera, którzy pod postem Evana Blassa co rusz wypominają (w mniej i bardziej szyderczy sposób) podobieństwa. Do standardowego wariantu smartfona nie można się natomiast przyczepić – w gruncie rzeczy nasuwa on skojarzenia z Mate 8.

news-mate9-design

O ile potrafimy zrozumieć niszowych producentów z Azji czy firmy dopiero raczkujące na rynku i ich częste zapożyczenia designów popularnych urządzeń (mimo, że stanowczo tego nie pochwalamy), tak Huawei powinien prezentować zupełnie inne podejście. W końcu w ciągu kilku najbliższych lat chce być numerem jeden w branży, a i finansowo stać go zapewne na rozwój własnych koncepcji i budowanie marki na oryginalnych pomysłach.

Wiadomo, że do pewnego stopnia każdy kopiuje każdego, jednak w tym przypadku popełniono o kilka kroków za dużo. Wciąż liczymy, że te przecieki się nie sprawdzą, a Huawei zdecyduje się jedynie na podstawowy model Mate 9.

Huawei Mate 9 będzie miał swoją premierę 3 listopada.

Źródło: @evleaks, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.