Huawei P8 certyfikowany przez TENAA

Opublikowano: 2015-03-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-huawei-p8-tenaaChiński urząd certyfikacyjny zatwierdził i umieścił na swojej stronie smartfon Huawei P8, dzięki czemu mamy okazję poznać jego wygląd i specyfikację.

Huawei P8 będzie miał 5.2 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, chroniony powłoką Gorilla Glass. Smartfon będzie napędzany przez autorski procesor producenta – 64 bitowy, ośmiordzeniowy Kirin 935, wsparty przez 3 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika zostanie przeznaczone 32 GB pamięci wbudowanej, którą będzie można rozszerzyć poprzez slot kart microSD. Zdjęcia wykonamy przy użyciu 13-megapikselowego aparatu. Oczywiście, całość pracować będzie pod kontrolą systemu Android 5.0 Lollipop z nakładką producenta na interfejs.

Urządzenie wykonano w większości z metalu, choć nie brakuje elementów z plastiku. Nieznane są wymiary obudowy, stąd też nie wiadomo czy telefon będzie tak cienki, jak zapowiadano (6 mm).

Huawei P8 będzie kosztował około 480 dolarów i zostanie oficjalnie pokazany na konferencji chińskiego producenta, która odbędzie się 15 kwietnia w Londynie. Dodatkowo, według TENAA, na rynku pojawi się sześć wersji smartfona (trzy z nich będą specjalnymi wariantami od operatorów) – każda wyposażona w dwa sloty kart SIM.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.