Huawei P8 Lite hitem sprzedaży

Opublikowano: 2016-02-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-huawei-p8liteHuawei poinformował, że w ciągu 9 miesięcy od premiery dostarczył na rynek 10 milionów smartfonów P8 Lite. Jest to pierwsze urządzenie producenta, które największą popularnością cieszy się poza Chinami.

Nie ujawniono jaka część z podanej liczby egzemplarzy trafiła do klientów końcowych, ale patrząc na duże zainteresowanie telefonem na całym świecie, w tym również w Polsce, można stwierdzić, że większość z nich opuściła już sklepowe półki. Wiemy natomiast, że łączna sprzedaż serii P8, w skład której wchodzą P8, P8 Lite oraz P8 Max, przekroczyła 16 milionów.

Huawei podał też nieco szczegółów na temat aktualnych dostaw – w styczniu 2016 roku firma dostarczyła na rynek ponad 12 milionów smartfonów, co stanowi wzrost o 93% rok do roku. Był to czwarty miesiąc z rzędu, w którym dostawy wyniosły powyżej 10 milionów. W całym 2015 roku Chińczycy przekazali do sklepów nieco ponad 100 milionów sztuk smartfonów, czyli o 48% więcej niż rok wcześniej.

Źródło: Huawei, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.