Huawei P8 zaskoczy żywotnością baterii?

Opublikowano: 2015-03-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-huawei-ascendp7W przyszłym miesiącu Huawei zaprezentuje model P8, dlatego też wypływa coraz więcej informacji na temat smartfona. Tym razem od samego producenta, który pokazał grafikę sugerującą, że czeka nas coś ciekawego związanego z baterią.

Zdjęcie zostało opublikowane na oficjalnym koncie Huawei w serwisie Weibo (chiński odpowiednik Twittera) i bez wątpienia odnosi się do Huawei P8. Najciekawszym elementem tej zapowiedzi jest symbol baterii, który stanowi element „ósemki”. W większości przypadków można by sądzić, że producent zastosuje po prostu ogromną baterię, jednak biorąc pod uwagę historię słuchawek serii P, które charakteryzowały się raczej niewielką grubością, należy się spodziewać czegoś innego. Niewykluczone jednak, że Huawei udało się dokonać „niemożliwego” i w następcy Ascend P7 ujrzymy bardzo pojemne ogniwo schowane w szczupłej obudowie. Drugą możliwością i jednocześnie przez wielu typowaną jako bardziej prawdopodobną jest to, że smartfon będzie miał nowe funkcje, które w znacznym stopniu pozwolą oszczędzić energię.

news-huawei-p8-teaserMimo wszystko, postawienie sobie za cel żywotności baterii nie jest w tym przypadku zaskoczeniem. Nie tak dawno wiceprezes działu smartfonów chińskiego producenta, Jie Jinjin wypowiedział się na temat trendu, zgodnie z którym inne firmy montują w swoich produktach wyświetlacze o bardzo wysokich rozdzielczościach, często zapominając o niezwykle ważnej kwestii – czasie pracy akumulatora na jednym ładowanu. Huawei w szczególności na tym elemencie zamierza się skupić i pozwolić użytkownikom zapomnieć o korzystaniu z ładowarki na dłuższy czas.

Huawei P8 ma zadebiutować 15 kwietnia w Londynie na specjalnie zorganizowanej przez chińską firme konferencji. Według spekulacji, smartfon ma mieć 5.2 calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, a więc Full HD, a także ośmiordzeniowy procesor Kirin 930, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej oraz 13-megapikselową kamerę główną z podwójną diodą doświetlającą LED i optyczną stabilizacja obrazu.

Źródło: Weibo

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.