Huawei P8 zostanie pokazany 15 kwietnia w Londynie

Opublikowano: 2015-02-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-huawei-ascendp7Początkowo podejrzewano, że smartfon pojawi się na targach MWC w marcu, jednak firma zdementowała tę informację twierdząc, że na debiut urządzenia trzeba będzie poczekać nieco dłużej.

15 kwietnia bieżącego roku Huawei zorganizuje w Londynie specjalną konferencję i wydarzenie medialne, na którym model P8 zostanie oficjalnie zaprezentowany. Na pytanie, dlaczego firma zamierza pokazać go w Europie, a nie w Stanach Zjednoczonych, odpowiedzi udzielił Jie Jinjin, wiceprezes działu smartfonów chińskiego producenta. Stwierdził on, że w tym właśnie regionie Huawei sprzedaje najwięcej swoich produktów, stąd taka, a nie inna decyzja.

Smartfon ma mieć 5.2 calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1080 x 1920 pikseli), ośmiordzeniowy, autorski procesor Kirin 930 oraz 3 GB RAM, aparat 13 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu oraz baterię o pojemności 2600 mAh. Zapewne wielu myślało, że Huawei w P8 zaimplementuje wyświetlacz o wyższej rozdzielczości, jednak producent stwiedził ostatnio, że nie zamierza podążać drogą konkurencji i montować w swoich urządzeniach paneli, które potrzebują dużo energii. Zamiast tego wolą skupić się na kwestii baterii i jej dłuższej żywotności.

Ponadto Huawei, które jest obecnie trzecim producentem smartfonów na świecie (pod względem sprzedaży) nadal nie planuje angażować się w platformę Windows Phone i nie wyprodukuje żadnego urządzenia opartego na Windows 10. Jako główny powód podano to, że wszystkie słuchawki z WP są takie same, sprawiając, że Huawei nie miałoby możliwości wybić się na tym rynku.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.