Huawei pracuje nad własnym systemem operacyjnym?

Opublikowano: 2015-05-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne

news-huawei-osJak donoszą źródła z Chin, Huawei szykuje autorski, mobilny system operacyjny, aby zmniejszyć swoją zależność od Androida. Prace nad OS-em trwają już ponoć od 3 lat.

Chiński producent świetnie radzi sobie na lokalnym rynku smartfonów, czego dowodem jest trzecia pozycja w przygotowanym przez IDC raporcie za I kwartał 2015 roku. Ponadto, firma zamierza odważniej zaatakować zachodnie rynki i już niedługo wkroczy do USA. Co więcej, Huawei ma nawiązać współpracę z Google i stać się producentem tegorocznego Nexusa. Wszystko zatem idzie po ich myśli, a to wcale nie koniec planowanej ekspansji.

Huawei posiada w swoim portfolio wiele różnych urządzeń czy też autorskie procesory mobilne. Jak się okazuje, chiński gigant technologiczny ma również w planach stworzenie własnego systemu operacyjnego Kirin OS i jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, prace nad nim trwają od 3 lat i są już w końcowej fazie. System miałby zadebiutować wraz z nowym, bliżej nieokreślonym smartfonem.

Oczywiście, informacje te należy póki co traktować z przymrużeniem oka. Niemniej, byłby to ciekawy i dość odważny ruch ze strony Huawei. Miejmy nadzieje, że wkrótce ujawnione zostanie więcej szczegółów dotyczących wspomnianego Kirin OS.

Źródło: Gizmochina

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.