Huawei pracuje nad własnym zakrzywionym ekranem

Opublikowano: 2015-09-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-huawei-ekran_edge-1Chińskie źródła podają, że Huawei zamierza konkurować z Samsungiem i jego smartfonami Edge, opracowując własne rozwiązanie w postaci zakrzywionego z obu stron wyświetlacza AMOLED.

Zainspirowany dokonaniami południowokoreańskiego konkurenta, który do tej pory wprowadził na rynek dwa smartfony z dwustronnie zagiętym ekranem – Galaxy S6 Edge i Galaxy S6 Edge Plus – Huawei pracuje rzekomo nad identycznym panelem o nieujawnionej jeszcze przekątnej i rozdzielczości 2K, co najprawdopodobniej oznacza 1440 x 2560 pikseli. Jak sugerują chińskie media, producent planuje masową produkcję 3 milionów takich paneli na miesiąc. Oznaczałoby to, że Huawei ma poważne plany względem tej technologii i wkrótce możemy ujrzeć pierwsze efekty.

Jeśli informacje się potwierdzą, dla znanego, chińskiego producenta będzie to nie tylko pierwszy zakrzywiony wyświetlacz, ale także pierwszy w takiej rozdzielczości. Wcześniej Huawei niejednokrotnie oświadczało, że jakość Full HD jest wystarczająca dla smartfonów i firma nie zamierza podążać ścieżką wytaczaną przez rynkową konkurencję.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.