Huawei sprzedał 50 milionów smartfonów w pierwszej połowie 2015 roku

Opublikowano: 2015-06-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne #sprzedaż / wyniki

news-huawei-p8-1Huawei ma powody do zadowolenia. Firma z roku na rok radzi sobie coraz lepiej na bardzo konkurencyjnym rynku smartfonów i od stycznia sprzedała 50 milionów smartfonów. Kolejne miesiące zapowiadają się równie dobrze.

W poprzednim roku, pierwsze sześć miesięcy przyniosło wynik na poziomie około 34 milionów sprzedanych urządzeń. Oznacza to, że Huawei osiągnął 46-procentowy wzrost w 2015 roku, co przełożyło się 6.9 miliarda dolarów przychodu. Co ciekawe, wynik ten bierze pod uwagę jedynie Azję i Europę, całkowicie pomijając m.in. amerykański rynek.

Co się tyczy drugiej połowy bieżącego roku, motorem napędowym sprzedaży Huawei ma być przede wszystkim trio smartfonów: P8, P8 Lite i P8 Max. Szczególnie ostatni z wymienionych wywołuje duże zainteresowanie i może okazać się sporym hitem. Jego debiut przewidziano na 26 czerwca, a cena została ustalona na około 610 dolarów. Huawei P8 Max charakteryzuje się ogromnym 6.8-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD, 64-bitowym, ośmiordzeniowym procesorem Kirin 930, 3 GB RAM oraz baterią o pojemności 4360 mAh, która jest w stanie zapewnić energii urządzeniu na ponad 2 dni normalnego użytkowania.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.