Huawei wdroży sieć 4.5G

Opublikowano: 2016-02-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-huaweiPodczas targów MWC 2016 odbyła się konferencja „4.5G Industry Summit”, inaugurująca rozpoczęcie komercyjnych wdrożeń sieci 4.5G w 2016 roku. Ma w tym pomóc zaprezentowane przez Huawei GigaRadio.

Konferencja była poświęcona strategicznej współpracy w zakresie sieci 4.5G pomiędzy Huawei, a wiodącymi operatorami telekomunikacyjnymi z całego świata, w tym między innymi siecią Play. Podczas spotkania Bob Cai z Huawei ogłosił wprowadzenie GigaRadio – nowatorskiego rozwiązania stacji bazowej, która ma mały rozmiar, wysoką wydajność i jest łatwe w instalacji.

GigaRadio stanowi najnowszą innowację Huawei w zakresie 4.5G i ma za zadanie ułatwić realizację globalnych wdrożeń komercyjnych sieci 4.5G na dużą skalę. Rozwiązanie umożliwia zwiększenie możliwości przetwarzania o 50% przy małym rozmiarze. Dzięki produktom GigaRadio, operatorzy mogą budować sieci o przepustowości 1 Gbps, zapewniając użytkownikom komunikację głosową i wideo w jakości HD. Mogą również tworzyć nowe możliwości biznesowe, jak np. nowy standard LTE do obsługi środowiska Internetu Rzeczy.

news-huawei-gigaradio

Huawei przewiduje, że GigaRadio będzie szeroko stosowane na całym świecie, ułatwiając wdrożenie 60 komercyjnych sieci 4.5G w 2016 roku.

Źródło: Huawei

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.